Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Xhixha zhbllokohet në kampionat, “vulos” fitoren e Qarabagut

Vjen më në fund goli i parë sezonal i Redon Xhixhës në kampionatin azer. Ish-sulmuesi i Laçit dhe Tiranës realizoi golin e dytë për skuadrën e tij Qarabag, në fitoren 0-2 në fushën e Neftchi Baku në kuadër të javës së nëntë.

25-vjeçari përfitoi nga një pasiguri e portierit kundërshtar në kontrollin e topit, duke goditur me ta parën, me sferën që përfundoi direkt e në rrjetë.

Lexo edhe:

Një gol me shumë rëndësi për Xhixhën, që është aktivizuar në vetëm pesë ndeshje në kampionat për arsye dëmtimi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...