Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Zaniolo nuk zë mend, karton i kuq në sfidën kundër shqiptarëve

Nicolo Zaniolo nuk po arrin të stabilizohet as në Turqi. Talenti italian më së shumti i përfolur për jetën jashtë fushës së blertë, u bë protagonist negativ në ndeshjen që Galatasaray fitoi në transfertë me shifrat 0-2 ndaj skuadrës së shqiptarëve, Istanbulspor.

I aktivizuar në minutën e 69-të teksa zëvendësoi Milot Rashicën, Zaniolo u ndëshkua me karton të kuq pas vetëm gjashte minutash. Ish-futbollisti ndërhyri ashpër me takë ndaj kundërshtarit dhe arbitri e pati të pamundur për ta falur.

 

Kujtojmë se në sfidën Istanbulspor-Galatasaray ishin prezent Eduard Rroca, Valon Et’hemi si dhe Sindrit Guri.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...