Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

VIDEO/ Zbritje e bukur, Shpendi kalon në avantazh Shqipërinë U21

Shqipëria U21 po luan një sfidë miqësore ndaj Azerbajxhanit U21. Djemtë e Alban Bushit e kanë mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit që po zhvillohet në Turqi.

Kuqezinjtë kaluan në avantazh në minutën e 44’ me një gol shumë të bukur. Zbritje e shpejtë e skuadrës dhe finalizim i Stiven Shpendit.

Lexo edhe: 

19-vjeçari që luan në Itali me Cesenan, dërgoi topin në rrjetën kundërshtare me një gjuajtje të saktë me të djathtën.

Shqipëria U21 luan një tjetër miqësore pas katër ditësh, atë ndaj Polonisë. Këto ndeshje zhvillohen në kuadër të përgatitjeve për eliminatoret e Europianit U21.

Skuadra e Alban Bushit është pjesë e grupit E bashkë me Rumaninë, Finlandën, Zvicrën dhe Malin e Zi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...