Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Zhbllokohet derbi i Torinos, Juventusi në avantazh

Minuta e 74’ ka sjellë golin e parë në derbin Torino-Juventus. Bardhezinjtë e Max Allegrit, të cilët po kalojnë një nga periudhat më të vështirë të viteve të fundit, kaluan në avantazh falë golit të Dusan Vlahovic.

Sulmuesi shfrytëzoi një goditje këndi dhe mposhti bashkëpatriotin e tij Milinkovic-Savic me një devijim të saktë, duke gjetur golin e gjashtë sezonal në Serie A, po aq sa Immobile (Lazio) dhe Arnautovic (Bologna).

Juventusi dëshiron të reagojë pas humbjeve ndaj Milanit dhe Maccabi Haifa, dhe është shumë afër sigurimit të një fitoreje të rëndësishme në derbin e qytetit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...