Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Francës

VIDEO/ Zhegrova dhuron asist, por Lyon eliminon Lille dhe arrin çerekfinalet e Kupës së Francës

Lyon kalon në çerekfinalet e Kupës së Francës pas triumfit 2-1 ndaj ekipit të Lille, teksa për këta të fundit mbyllet këtu rrugëtimi në këtë kompeticion.

Ndeshja e raundit të 1/8-ave ishte shumë e luftuar, me raste të shumta nga të dyja skuadrat.

Lexo edhe:

Në minutën e 40’ Orban gjeti rrugën drejt rrjetës pas asistit të dhuruar nga Cherki dhe njëkohësisht kaloi vendasit në avantazh.

Teksa në minutën e 47’ Cherki realizoi golin e dytë për Lyon-in, duke i dhuruar siguri ekipit të tij.

Lille provoi të reagonte dhe në minutën e 53’ Edon Zhegrova dhuroi asist për Alexsandro, i cili ngushtoi diferencën.

Miqtë tentuan që të gjenin barazimin, por në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-1, me Lyon që shkon në çerekfinalet e Kupës së Francës, ndërsa për Lille rrugëtimi në këtë kompeticion mbyllet këtu.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...