Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Zhegrova i dhuron barazimin Lille, por Lyon kalon në çerekfinale të Kupës së Francës pas penalltive

VIDEO/ Zhegrova çon Lille në zonën Champions, notë e lartë për sulmuesin dardan
VIDEO/ Zhegrova çon Lille në zonën Champions, notë e lartë për sulmuesin dardan

Lyon kualifikohet për në çerekfinale të Kupës së Francës, ndërsa ka mundur të fitojë ndaj Lille-s vetëm pas penalltive.

Koha e rregull, por edhe shtesa përfunduan me rezultatin 2-2, ky përtej faktit që sfida u dominua nga miqtë, në fund ishin vendasit që siguruan kualifikimin për në raundin tjetër.

Golat për Lyon i realizuan Cherki në minutën e 8’ dhe Lacazette në minutën e 21’. Teksa për Lille shënoi David nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 29’ dhe Zhegrova që shënoi golin e dytë me një goditje spektakolare  në minutën e 64’, duke u dhuruar barazimin miqve, e duke e çuar takimin te penalltitë.

Në fund Lyon fitoi te penalltitë me rezultatin 4-2, pasi për Lille humbën goditjet nga pika  bardhë Bayo dhe Weah.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...