Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

VIDEO/ Zhgënjimi i vitit, tifozët e Hamburgut festojnë para kohe ngjitjen në Bundesligë

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit.

Tifozët e skuadrës së njohur gjermane, Hamburg, pushtuan fushën në përfundim të sfidës së fituar përballë Sandhausen në transfertë, duke menduar se kishin siguruar direkt ngjitjen në Bundesligë, ndërkohë që Heidenheimi po mposhtej 2-1 nga Regensburgu.

Por çudia ndodhi në minutat shtesë: ndërkohë që tifozët e Hamburgut festonin si të çmendur, Heidenheimi realizoi përmbysjen e madhe në kohën shtesë (90+3’ dhe 90+9’).

Me fitoren e arritur “in extremis”, Heidenheimi u katapultua në vendin e parë, ndërsa Darmstadti e mbylli në vendin e dytë (e kishte siguruar ngjitjen), duke lënë me gisht në gojë pikërisht Hamburgun, që e nisi festën para kohe.

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...