Eredivisie

VIDEO/ Zjarr në tribunën e ultrasve, fillon me vonesë Ajax-Feyenoord

Ka nisur me vonesë Ajax-Feyenoord, klasikja e futbollist holandez. Dy ekipet po garojnë për titullin kampion, me “Harkëtarët” që kryesojnë me 8 pikë më shumë se Feyenoordi i vendit të tretë.

 

Stadiumi “Johan Cruijff Arena” është mbushur në kapacitet maksimal, teksa në pjesën pas porte ku janë vendosur ultrasit vendas u ndez një zjarr i madh përpara fillimit të takimit.

 

Arbitri kryesor nuk sinjalizoi fillimin e sfidës deri në momentin që zjarri u shua. Ndeshja ka filluar dhe të dy ekipet po tentojnë maksimumin në këtë duel të zjarrtë.

Sa e njihni La Ligën?

Testoni njohuritë tuaja mbi kampionatin spanjoll...


Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency