Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

VIDEO/ Zvicra shmang katastrofën në shtesë, Bjellorusia i merr pikë në shtëpi

Barazim dramatik në sfidën mes Zvicrës dhe Bjellorusisë të zhvilluar në St Gallen, e vlefshme për Grupin I kualifikues, ku bën pjesë edhe Kosova.

Përfaqësuesja helvete, ku luanin titullar Xhaka e Shaqiri, edhe pse shënoi e para në këtë ndeshje ishte shumë pranë humbjes, por dy gola në fundin e sfidës i siguruan pikën.

E zhbllokoi takimin Xherdan Shaqiri në minutën e 28-të me një goditje të bukur në hyrje të zonës.

Bjellorusët u kundërpërgjigjen në minutën e 61-të me golin e Ebong.

Polyakov bëri të heshte stadium i St. Gallenit në minutën e 69-të, pas një kundërsulmi të shpejtë, për të ardhur më pas te goli i Antilevskit në të 84-tën.

Zvicra nuk u dorëzua, duke shënuar dy gola për dy minuta në fundin e sfidës: Akanji shkurtoi në 2-3 diferencën në minutën e 89-të, e pak sekonda më vonë shmangu humbjen Amdouni me golin e 3-3.

Zvicra mbetet në krye në Grupin I e ndjekur nga Rumania me 13 e Izraeli me 11.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...