Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

VIDEO/ Zyrtare, Fofana huazohet te Union Berlin për një sezon

David Datro Fofana është lojtari më i ri i Union Berlin.

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë kalon te Union Berlin nga Chelsea në formë huazimi për një sezon.

Lexo edhe:

Lajmin e ka bërë publik vetë klubi gjerman në rrjetet sociale, ndërsa 20-vjeçari u shpreh shumë i emocionuar për këtë lëvizje.

“Unioni ka bërë një rrugë të gjatë në vitet e fundit dhe jam shumë i emocionuar që do të jem pjesë e tyre për sezonin e ri. Klubi ka bërë përpjekje intensive për të më afruar dhe tani dua t’ja kthej favorin me paraqitje të mira,“-tha sulmuesi për faqen zyrtare të Union Berlin.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...