Conference League

VIDEO+FOTO/ Mbërrijnë tragetet e para nga Italia, tifozët e Romës nisin festën në Durrës

Ditën e sotme në vendin tonë pritet të vijnë më mijëra tifozë të tjerë të Romës dhe Feyenoord, ndërsa gjatë ditës së djeshme dhjetëra mijëra të tjerë “pushtuan” kryeqytetin tonë, Tiranën.

Mbrëmjen e sotme, 25 maj, në orën 21:00 “Air Albania” do të presë finalen e parë të Conference League, ku skuadra e Jose Mourinhos do të përballet me atë të Arne Slot, për të shënuar një moment historik në futbollin shqiptar.

E ndërsa na ndajnë edhe rreth 11 orë nga startimi i kësaj super sfide, në qytetin e Durrësit kanë mbërritur të tjerë tifozë italianë, të cilët me flamuj kanë nisur menjëherë festën për këtë ndeshje.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency