Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO+FOTO/ Projekti i stadiumit “Skënderbeu”, shpallet fituesi i konkursit ndërkombëtar

Fituesi i konkursit ndërkombëtar për projektin e stadiumit “Skënderbeu” në Korçë është shpallur studioja daneze CEBRA Architecture.

Në garë për të fituar këtë projekt ishin studioja italiane ARCHEA Associati, ajo spanjoll BOFILL Architecture dhe danezët e CEBRA Architecture.

Lexo edhe: 

Megjithatë projekti i prezantuar nga studioja daneze CEBRA Architecture për rizhvillimin e stadiumit “Skënderbeu” dhe rikonstruksionin e Pallatit të Sportit ishte ajo që fitoi.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....