Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vijojnë rrjedhjet te Laçi, largohet edhe mbrojtësi malazez

Vijojnë rrjedhjet te skuadra e Laçit pas një sezoni zhgënjyer, që u mbyll me vendin e pestë. pa siguruar pjesëmarrjen në Conference League. Pas Gentian Selmanit, që iu bashkua Tiranës. dhe Mentor Mazrekajt (njoftoi largimin nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale), shpall “divorcin” me skuadrën kurbinase edhe mbrojtësi nga Mali i Zi, Marko Roganovic.

“Lamë dy vite të mrekullueshme pas. Faleminderit stafit profesional! Faleminderit shokëve të skuadrës! Faleminderit fansave!

Është ky mesazhi i 26-vjeçarit në rrjetet sociale për largimin nga Laçi.

Lexo edhe: 

Kujtojmë që Marko Roganovic u aktivizua në dy sezone në skuadrën e Laçit në Kategorinë Superiore. Ai luajti në total në 63 ndeshje në elitë, duke shënuar një gol, në barazimin 1-1 sezonin e kaluar përballë Dinamos.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...