Kupa e Shqiperise

Vila: Fitorja për babain tim lart në qiell, “shija” e njëjtë edhe nëse nuk e fitonim ndaj Tiranës!

Emiliano Vila është një nga lojtarët me më shumë eksperiencë që ka në skuadër Teuta dhe në fitimin e Kupës së Shqipërisë ai pati një rol të veçantë. Në intervistën e tij në Gol pas Goli, Vila iu gëzua triumfit ndaj Tiranës duke bërë edhe një dedikim special për këtë trofe.

“Jam shumë i kënaqur. Klubi që në fillim e nisëm me objektiv Kupën dhe Kupat e Europës. Kemi bërë ndeshje shumë të mira dhe ia dolëm të fitojmë Kupën. Kishim një grup të mirë dhe një staf shumë të mirë, të cilët i morën maksimumin lojtarëve. Është një dedikim për babain tim, ia kisha premtuar që para se të ndërronte jetë këtë dhe ia dola. Trofeu mbetet trofe me cilindo ekip që të luajmë.

Zhvilluam një ndeshe shumë të mirë sot ndaj një kundërshtari të fortë si Tirana. Për sezonin tjetër që të jemi konkurrentë na duhet një si Kallaku. Për të qenë lart në tabelë, na duhet 3-4 afrime te reja. Jemi një grup shumë i mirë dhe jam i kënaqur me këtë grup. I kemi marrë maksimumin lojtarëve të rinj”, u shpreh Vila.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency