Kategoria Superiore

Vila: Zbritjen në fushë ia kisha borxh babait, dua t’i dedikoj një trofe

Emiliano Vila humbi babanë e tij të shtunën në mbrëmje dhe të dielën u zhvillua ceremonia mortore, ndërsa pasditen e sotme u vu në dispozicion të trajnerit Edi Martini dhe i kërkoi këtij të fundit që të luajë në sfidën e rëndësishme ndaj Skënderbeut.

Fantazisti i skuadrës durrsake qëndroi në fushë për gjatë gjithë 90-minutëshit, duke dhënë maksimumin për të ndihmuar skuadrën të fitojë ndeshjen, ndërsa më pas iu përgjigj pozitivisht thirrjes së Supersport për të qenë në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli”.

Ku e gjetët forcën për të zbritur në fushë sonte?
Babi im që i vogël më ka ndenjur afër. Që 9-10 vjeç më dërgonte çdo ditë në fushë, ndaj ia kisha borxh dhe duhet të luaja me çdo kusht. Shpresoj ta kem kënaqur atje ku është.

Po bëni një ecuri të shkëlqyer në këtë fazë finale të sezonit. A do të donit ta mbyllnit me një trofe?
Kemi zhvilluar ndeshje shumë të mirë dhe kemi luajtur ndeshje të shkëlqyera edhe më përpara. Dua të falënderoj të gjithë ekipin dhe trajnerin. Shpresoj të vazhdojmë kështu dhe të arrijmë te trofeu, të cilin do ia dedikoj babait tim.

A po projektohet një Teutë rreth Emiliano Vilës?
Këtu është shtëpia imë, këtu kam krijuar themelet. Zoti më ka dhënë forcë për të dhënë më të mirën çdo ndeshje. Që kur kam firmosur këtu kam gjetur një moment shumë të mirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency