La Liga

Villareal- Atl. Madrid, hidhet ideja që të luhet në Miami

Në Spanjë vijon puna për të bërë të mundur që një ose disa ndeshje të sezonit të luhen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të përmirësuar imazhin e klubeve atje, por edhe për të rritur të ardhurat.

Kështu vitin e kaluar, u tentua që në SHBA të luhej ndeshja mes Barcelonës dhe Gironës, por për arsye të ndryshme gjithçka dështoi, megjithatë kjo nuk i sprapsi drejtuesit e ligës, që kanë nisur një tjetër propozim drejt federatës spanjolle.

Kështu është hedhur ideja që sfida mes Villarealit dhe Atleticos së Madridit, e planifikuar për më 6 dhjetor të këtij viti, të luhet në stadiumin “Hard Rock” të Miamit, në orën 16:00 lokale dhe 22:00 në Spanjë.

Deri tani nuk ka një vendim, por federata ka nisur nga puna për të negociuar me drejtuesit e dy klubeve dhe për t’i bindur ata për përfitimet e spostimit të ndeshjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency