Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Vinicius Jr., “gol spektakolar”, konfirmon lidhjen me këngëtaren meksikane

Vinícius Jr është një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim. Lojtari i Realit të Madridit është kthyer në një pikë referimi në formacionin e Ancelottit.

Mirëpo futbollisti brazilian tani po përbën lajm përtej spektaklit që jep në fushën e gjelbër.

Aktualisht, Reali është nisur drejt  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, skuadra “merengues” do të zhvillojë disa ndeshje miqësore prej datës 10 korrik.

Nga ana e tij, Vinicius Jr do t’i bashkohet Realit më 19 korrik, pas përfundimit të pushimeve.

Sulmuesi brazilian, prej javësh me pushime, ka konfirmuar zërat për jetën e tij private. Ai është në një marrëdhënie me Kenia Os, këngëtaren 23-vjeçare meksikane.

Lexo edhe: 

Përveçse kanë shkëmbyer mesazhe dashurie përmes rrjeteve sociale, ku sportisti i ka uruar ditëlindjen, ata kanë konfirmuar edhe udhëtimin veror, krah njëri-tjetrit.

Të dy kanë marrë një avion për në Brazil dhe kanë shijuar pamjet mahnitëse të Rio de Zhaneiros statuja e Krishtit.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...