Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Vinicius Junior: A duhet të qëndrojë Ancelotti? Sigurisht, ai duhet të vazhdojë punën

Pas eliminimit në gjysmëfinale të Champions League, ku u mundën me rezultatin e përgjithshëm 5-1 nga Manchester City, te Real Madrid tashmë po vihet në pikëpyetje e ardhmja, më saktë ajo e trajnerit Carlo Ancelotti.

Pas ndeshjes të së mërkurë, sulmuesi i madrilenëve, Vinicius Junior është pyetur nëse tekniku duhet të qëndrojë në krye të stolit të “Los Blancos”.

Lexo edhe:

Braziliani u shpreh i qartë në mendimin e tij dhe theksoi se Ancelotti duhet të vazhdojë të jetë trajneri i Real Madrid.

“Sigurisht që ai duhet të qëndrojë dhe të vazhdojë të jetë trajner i Realit. Sigurisht.”-tha Vinicius Junior.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...