Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Vinicius ndër 5 më të mirët në planet, nëse do shënonte dygolësh… “

Vinicius Junior realizoi një gol fantastik përballë Manchester City, por që nuk shërbeu për t’i dhuruar fitoren Realit në gjysmëfinalen e parë të Champions League.

Sulmuesi brazilian është ngjitur në kuotën e 23 golave sezonalë me “Los Blancos”. 22-vjeçari ishte kërcënimi kryesor i skuadrës së Carlo Ancelottit në takimin kundër kampionëve të Anglisë.

Jamie Carragher është një tifoz i zjarrtë i Vinicius Junior, të cilin e cilëson si një ndër pesë lojtarët më të mirë në planet. Pozicion që mund ta përmirësojë në vazhdim.

Lexo edhe:

E thashë përpara ndeshjes se Vinicius është një nga pesë lojtarët më të mirë në botë. Sa herë që e shoh duke luajtur, ai ngjitet nga një pozicion më shumë në listën e më të mirëve.

Nëse do të shënonte dy gola ndaj Manchester City, Vini do të shndërrohej në futbollistin më të mirë në botë”, deklaroi ish-mbrojtësi i Liverpoolit, prej vitesh në rolin e analistit sportiv.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...