Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Vinicius: Ne duhet të ndihmojmë Neymar për një super Botëror

Gjatë intervistës së dhënë për “Marca”, sulmuesi i Brazilit dhe Real Madridit, Vinicius fe vendosi theksin te Neymar.

Vinicius theksoi se skuadra e Brazilit duhet të japë maksimumin, duke ndihmuar njeri-tjetrin ne ndihmojmë Neymar që të kalojë një Botëror të bukur.

 “Ai nisi shumë i ri, duke luajtur aq i ri dhe nën shumë presion, kështu që ai është një nga ata që shqetësohet sot se gjithçka është më e vështirë. Është një ëndërr të jesh me të, sepse ne jemi rritur duke e pasur idhull atë, ajo që ai bën si lider është shumë e rëndësishme dhe ai e di se duke ndihmuar njëri-tjetrin ne mund ta ndihmojmë edhe atë dhe të bëjë një Botëror të madh.”-tha ai.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...