Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Vinicius s’trembet nga Mbappe e Haaland: Dua të sundoj me ta

Sipas një thënieje të vjetër, “nuk mund të qëndrojnë shumë gjela në një kotec”, por nuk mendojnë kështu në dhomën e zhveshjes së Realit të Madridit. Siç ka mësuar “Radio MARCA”, Vinicius Junior ka një dëshirë të çmendur për të luajtur krah “yjeve” të tillë si Halaand dhe Mbappé, pa harruar dhe Benzemanë.

Është folur shumë se mbërritja e francezit në “Bernabeu” mund të ndalë hovin e brazilianit, i cili do të kalonte në plan të dytë. Nëse shumë mendojnë se Mbappe do ta ulte në stol Vinin, nuk është i këtij mendimi vetë sulmuesi brazilian.

Kështu, u ka thënë njerëzve që ka besim një shprehje që do të thotë shumë: “Dua të sundoj me ta”.

E imagjinoni një treshe të tillë sulmuesish (Mbappe-Haaland-Vinicius)? Vinicius po. Dhe përveç kësaj, ai po i pret me padurim dy “bomberat” e futbollit evropian.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....