Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Vinicius zbulon ku e sheh veten pas 5 vitesh: Reali do jetë më i fortë, Benzema doli nga hija e CR7

Vinicius Junior është shndërruar në një nga lojtarët kryesorë për trajnerin Carlo Ancelotti në radhët e Real Madrid. Sulmuesi këtë sezon duket edhe më i maturuar e në 17 ndeshje deri më tani në të gjitha kompeticionet regjistron tetë gola dhe pesë asiste për fanellën e Los Blancos.

Së fundmi, braziliani shprehet se është mjaft i lidhur me skuadrën spanjolle ndërsa shton se e sheh veten pjesë të Real Madrid edhe pas pesë viteve. Ndër të tjera, 22-vjeçari thotë se Karim Benzema e ka gjetur veten pas largimit të Cristiano Ronaldos.

“Karim më mëson shumë çdo ditë dhe unë bëj maksimumin që ai të shënoj gola. Pas shumë kohësh në hijen e Ronaldos, tashmë ai është protagonisti kryesor. Ku e shoh veten pas pesë vitesh? Te Real Madrid.

Jam i sigurt se mund të luaj për shumë kohë me Realin, në fakt kështu mendoj edhe për të rinjtë e tjerë në skuadër si Camavinga, Rodrygo, Tchouameni, Valverde, Militao. Kemi nëj organikë të shkëlqyer që pas tre apo katër viteve do të jetë edhe më e fortë”, u shpreh Vinicius.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...