Eredivisie

Vitesse fiton pa Brojan, Feyeenord pëson humbjen e parë!

Pas vetëm 1 pike të grumbulluar në 2 ndeshjet e fundit, Vitesse u rikthye te fitorja në Eredivisie dhe e bëri këtë përballë një rivali direkt si Feyenoord, duke i shkaktuar humbjen e parë në kampionat skuadrës së Dick Advocat. Në Arnhem vendosi gjithçka një gol i sulmuesit Darfalou, 5 minuta para fundit të pjesës së parë, me këtë të fundit që e pati si një lojë fëmijësh dërgimin e topit në rrjetë pas asistit të Opendas. Në pjesën e dytë Feyenoord nuk barazoi shifrat por në fund traversa i tha jo golit të skuadrës nga Roterdami që mbeti në kuotën e 26 pikëve, ndërkohë që Vitesse u ngjit në kuotën e 29 pikëve, një më pak se PSV-ja e vendit të dytë. Armando Broja edhe në këtë ndeshje mungoi për shkak të dëmtimit që pësoi disa javë më parë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency