Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Viti 2023 drejt fundit, ja sulmuesi që ka shënuar më shumë deri tani

Viti kalendarik 2023 është drejt fundit dhe tani është koha edhe për të nisur llogaritë.

Por, kush është golashënuesi më i mirë deri më tani?

Sulmuesi më i mirë për vitin 2023 aktualisht është Erling Haalnd, me norvegjezin që ka shënuar 48 gola, një më shumë se Harry Kane, që prej verës është pjesë Bayern Munich.

Lexo edhe: 

Në podium pozicionohet Cristiano Ronaldo, 38-vjeçari i cili ka realizuar 45 gola me Al-Nasst dhe pas portugezit renditet Mbappe me 43 gola.

Tashmë, 48 ditë nga fundi i këtij viti, gara për golashënuesin më të mirë, jo vetëm është e hapur, por edhe premton spektakël.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...