Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Viti më i vështirë i jetës sime”, braziliani i Liverpoolit skanon 2022-shin: Sa shumë më ka mësuar!

Arthur Melo po e nis vitin 2023 me buzëqeshje në fytyrë. Ish-i futbollisti i Gremios, Barcelonës dhe Juventusit, tashmë në radhët e Liverpool-it, dëshiron të largojë “fantazmat” e së shkuarës.

“2022 ka qenë viti më i vështirë i jetës sime. Ka qenë një vit i vështirë për sa i përket futbollit, me aq shumë kritika sa më është dashur të dëgjoj në heshtje, pa mundur të them të vërtetën për atë që po ndodhte,” shkruan Arthur në Instagram.

Braziliani është dashur t’i nënshtrohet një operacioni, ai ka mundur të luajë vetëm një ndeshje me Liverpoolin – në Champions League kundër Napolit – për shkak të lëndimeve.

“Ka pasur shumë net pa gjumë për shkak të dhimbjes, shumë ditë në spital me ankthin e shpresës se mjeku nuk do të më thoshte asgjë që do të më pengonte të bëja atë që dua më shumë: të luaja futboll”, vijon Arthur.

“Ka qenë viti në të cilin kam sakrifikuar më shumë për të arritur objektivat e mi. Viti në të cilin kam punuar më shumë jashtë fushës dhe viti që kam pasur më shumë probleme në fushë”.

Shqetësimet jashtë fushës

“Kam pasur shumë turbulenca edhe në jetën time private. Sa më shumë kam luftuar… aq më shumë gjërat kanë dalë nga binarët. Por viti 2022 ka qenë viti që unë jam rritur më shumë si person, si djalë, si i dashur, si mik dhe si sportist. Mund të falënderoj vetëm 2022-shin për të gjitha mësimet që më ka dhënë.”

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...