Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Vivian: Vërshëllimat e gjermanëve ndaj Cucurella-s ishin një turp

Mbrojtësi i Spanjës, Dani Vivian i doli në mbrojtje shokut të skuadrës Cucurella-s, i cili u vërshëllye nga tifozët gjermanë të pranishëm në “Allianz Arena” në ndeshjen gjysmëfinale kundër Francës në EURO 2024.

Në prononcimin e dhënë për mediet, Vivian e konsideroi turp sjelljen e tifozëve gjermanë.

Lexo edhe: 

“Mendoj se është turp ajo që ndodhi. Asnjë lojtar nuk e meriton një trajtim të tillë. Mendoj se të vish në një stadium dhe të ofendosh një lojtar është mungesë respekti për dikë që thjesht po bën punën e tij”-tha mbrojtësi.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...