Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Vjen fitorja e tetë radhazi e Napolit, ruan kreun e Serisë A (video)

Napoli nuk ka ndër mend të ndalet. Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalletti siguroi fitoren e pestë radhazi në Serinë A (e teta në të gjitha kompeticionet), duke ruajtur kreun e klasifikimit pas javës së 10-të me dy pikë më shumë se Atalanta. “Viktima” e radhës e napolitanëve ishte Bologna, që edhe pse shënoi e para, nuk ia doli të kthehej me pikë nga stadiumi “Maradona”.

Zirkzee kaloi në epërsi miqtë në minutën e 41-të, por nuk zgjati shumë epërsia e Bolognës, pasi Juan Jesus ktheu baraspeshën në minutën e fundit të kosës së rregullt të pjesës së parë.

Në fillim të pjesës së dytë, Lozano ktheu rezultatin në favor të vendësve (2-1), gjithsesi miqtë reaguan shpejt me Barroë (52’).

Napoli nuk mund të pajtohej me këtë rezultat dhe pas shumë përpjekjesh shënoi Osimhen, duke i dhënë fitoren skuadrës së Spallettit.

Në takimet e tjera, Lazio barazoi pa gola me Udinezen, ndërsa Spezia 2-2 Cremonesen.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...