IPKO Superliga

Vjen lajmi i madh nga UEFA, Kosova me 3 skuadra në Europë!

Duke nisur nga sezoni i ardhshem, tri klube nga Kosova do te marrin pjese ne garat e UEFA-se.Kampioni, nënkampioni si dhe fituesi i Digitalb Kupës do ta përfaqësojnë Kosovën në kualifikimet për Champions League dhe Europa League. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe Sekretari Përgjithshëm, Eroll Salihu, të cilët po marrin pjesë në takimin dyditor të presidentëve dhe sekretarëve të federatave kombëtare anëtare të UEFA-s e qe po mbahet në Budapest, kanë dhënë lajmin pozitiv për klubet tona.

Deri tani,duke përfshirë edhe sezonin aktual Kosova është perfaqësuar me vetëm dy klube në këto gara, marrë parasysh koeficientin e ulët në renditjen e UEFA-së per ligat nacionale.Në njoftimin e FFK-së thuhet që vendimi për ti dhënë këtë mundësi një tjetër klubi nga Kosova, është një tjetër shpërblim nga UEFA për futbollin tonë. Kujtojmë që shtépia e futbollit Evropian më herët gjatë këtij viti kishte vendosur që organizimin e fazës para-eliminatore për Champions League, t’ia besoje kampionit të këtij sezoni në Superligë dhe Federatës sonë.

Gazetar: Leart Sveçla

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency