Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vjen nga stoli dhe shënon dy gola, një peruan nderon Kukësin

Kukësi përmbys Erzenin dhe siguron tri pikë tepër të rëndësishme për objektivin mbijetesë. Skuadra e Stavri Nicës fitoi 2-1 në “Kukës Arena” kundër shijakasve. Duke u larguar përkohësisht nga vendi i fundit.

Bekim Maliqi përfitoi nga gabimet në prapavijën e vendasve dhe kaloi Erzenin në avantazh pas gjysmë ore lojë. Kukësi nuk u dorëzua dhe shënoi dy golat e fitores në fraksionin e dytë të sfidës.

Me anë të peruanit Sebastian La Torre, i cili u fut në fushë në fillimin e pjesës së dytë. 25-vjeçari mposhti dy herë portierin Hasanbelli. Duke shënuar dy gola me peshë dhe duke i dhuruar Kukësit një fitore jetike.

Lexoni edhe:

Pavarësisht se miqtë nga Shijaku tentuan barazimin, verilindorët menaxhuan avantazhin dhe në fund festuan fitoren e parë në shtëpi. Dhe të dytën sezonale në Superiore.

Skuadra e Nicës po kalon një moment të mirë, pasi regjistroi duelin e tretë radhazi pa humbje. Kukësi tashmë numëron 7 pikë, duke parakaluar Dinamon dhe barazuar Laçin. Ndërkohë që Erzeni mbetet në kuotën e 8 pikëve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....