Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Vjet ndalonte Zarubicën e Laçit, “raketa” spanjolle drejt City për 10 milionë euro

Marc Cucurella nuk u arrit, edhe pse Pep Guardiola e kërkoi me ngulm. Gjithsesi te Manchester City nuk kanë qëndruar duarkryq dhe e kanë gjetur zgjidhjen për krahun e majtë të mbrojtjes.

Fabrizio Romano raporton se “Qytetarët” po mbyllin marrëveshjen me Anderlecht për spanjollin e spikatur, Sergio Gomes.

Verën e shkuar 21-vjeçari zbarkoi edhe në Shqipëri dhe pati për detyrë të ndalonte sulmuesin e djathtë të Laçit, Dejan Zarubica, ndërsa tani është drejt kampionëve të Anglisë.

Eksperti i merkatos raporton se marrëveshja do të mbyllet për diçka më shumë se 10 milionë euro. City fillimisht kishte menduar ta huazonte te Girona, por do ta mbajë në ekip.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...