Merkato

Vlahovic “Batistuta i ri”, Fiore gati të përfitojë maksimalisht nga shitja e tij

Një bomber i huaj si Dusan Vlahovic nuk shihej në Firenze që nga koha e Gabriel Omar Batistutës dhe ndonëse krahasimi me “Mbretin Luan” është ende i hershëm për t’u bërë, numrat e sulmuesit serb janë vërtetë impresionues.

Pas një starti sezoni jo në nivelin e duhur, me vetëm një gol në 11 ndeshjet e para, sulmuesi serb ka shpërthyer duke shënuar plot 20 herë në javët e ardhshme, duke shkuar në kuotën e 21 realizimeve, aq sa ka shënuar edhe një bomber si Romelu Lukaku.

Këto numra e vënë Vlahovic në vitrinën e futbollit europian dhe për shkak edhe të moshës në favor, klube të shumta janë vënë në lëvizje për të marrë shërbimet e tij, duke nisur nga Milani e Roma në Serinë A, për të vijuar më pas me Liverpool, Atletico Madrid e Liverpool.

Fiorentina ka një “diamant në dorë”, por e di mirë që nuk mund ta mbajë gjatë në “Artemio Franchi”, pasi kontrata e sulmuesit serb skadon në verën e 2023-shit dhe Rocco Commisso është gati të përfitojë nga ankandi i krijuar, për të fituar sa më shumë nga shitja e tij.

Çmimi minimal për kartonin e Vlahovic është 40 milionë euro, por golat e shumtë nga java në javë dhe përfshirja në garë e klubeve më të mëdha europiane, mund të bëjnë që Fiorentina të përfitojë deri në 60 milionë euro nga serbi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency