Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Vlahovic është më i mirë se Haaland”, presidenti i Federatës Serbe e tepron

Erling Haaland dhe Dusan Vlahovic janë dy ndër sulmuesit e rinj më të mirë në futbollin europian. I pari feston 22-vjetorin e lindjes 17 ditë më vonë, ndërsa i dyti i mbushi në janar.

Lojtarët e lindur në vitin ‘2000 janë pjesë e Manchester City dhe Juventus, që shpenzuan nga 60 dhe 81 milionë euro për t’i marrë nga Borussia Dortmund dhe Fiorentina.

Presidenti i Federatës Serbe të Futbollit, Nenad Bjekovic theksoi në një prononcim për mediet italiane se goleadori i bardhezinjve është më i mirë se bomberi viking, i cili është gati të nisë sezonin e parë me kampionët e Anglisë.

Vlahovic është lojtar më i mirë dhe më i kompletuar se Haaland. Norvegjezi ka një fuqi shkatërruese, por Dusan nuk është aspak inferior karshi tij, është sulmues më i fortë. Edhe sa i përket gjatësisë, diferenca mes tyre është tepër e vogël.

Sulmuesi i Juventusit është më i gjithanshëm, shumëllojshmëria e goditjeve dhe stili i tij i lojës e bëjnë superior kundrejt Haaland. Juventusi është klubi ideal për të”, deklaroi kreu i futbollit serb.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...