Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Vlahovic firmos me Juventusin ditën e lindjes, detajet e marrëveshjes

Dusan Vlahovic do të jetë pjesë e Juventusit deri në vitin 2026. Bardhezinjtë fituan garën për sulmuesin e Fiorentinës, për të cilin interesohen shumë klube të njohura.

75 milionë euro do të përfitojë klubi nga Firence (70+5 në formë bonusesh) për shitjen lojtarit serb (feston sot 22-vjetorin e lindjes) te Juventusi, vendim që ka tërbuar tifozët e Fiorentinës.

Autori i 17 golave sezonalë në Serie A, ka kaluar me sukses kontrollet mjekësore dhe më pas ka firmosur kontratën deri në 2026, nga e cila do të përfitojë 7 milionë euro neto në sezon.

Dusan Vlahovic ka zgjedhur numrin 28 dhe pritet të debutojë me rekordmenët e futbollit italian në takimin e 6 shkurtit kundër Hellas Verona në Torino.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...