Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

“Vlahovic në shtrat me gruan e portierit”, një media lokale “trondit” Serbinë

Dusan Vlahovic ka përfunduar në stol në Kupën e Botës, pavarësisht se është në formë të mirë, teksa një media lokale në Serbi është munduar të hedhë dritë mbi arsyet, duke aluduar për situata tronditëse.

Sipas saj, sulmuesi serb është kapur në shtrat me bashkëshorten e portierit të dytë, Rajkovic, gjatë grumbullimit të skuadrës në Katar dhe pikërisht për këtë arsye është ndëshkuar duke u ulur në stol.

E njëjta media lokale raportoi edhe për një lidhje intime mes serbit Gudelj, me të fejuarën e Luka Jovic, e cila më herët ka qenë e lidhur edhe me sulmuesin tjetër serb, Adem Ljajic.

Ndonëse me vonesë, Vlahovic ka reaguar, duke i cilësuar këto lajme si “shpifje që kanë për qëllim të destabilizojnë skuadrën serbe”, teksa edhe më i ashpër ishte sulmuesi në konferencën për shtyp.

“Më vjen keq që e nisi konferencën për shtyp me këto fjalë, por është në mes emri im dhe duhet të flas. Janë disa lajme të turpshme, shokuese, të cilat bëhen vetëm për të destabilizuar grupin. Ne jemi një skuadër e vërtetë në të gjithë drejtimet dhe kemi marrëdhënie të shkëlqyera me njëri-tjetrin”, tha Vlahovic në konferencën për shtyp.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...