Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Vlerësimet i bëj vetë”, Spalletti: Nuk i kthej përgjigje Mourinho-s, Calafiori është shumë i fortë

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti ka folur për mediet përpara nisjes së ekipit të tij drejt Gjermanisë, ku do të luhet EURO2024.

Gjatë prononcimit ai u pyet ndër të tjera për deklaratat e trajnerit të Fenerbahçe-s, Jose Mourinho, i cili pak ditë më parë u shpreh se Italia nuk ka talente dhe nuk mund të triumfojë në Kampionatin Europian, Gjermani 2024.

Lexo edhe:

Spalletti refuzoi t’i kthejë një përgjigje portugezit, teksa theksoi se në ekipin e tij ka shumë cilësi dhe lojtarë të fortë siç është Calafiori.

“S’kam pse t’i përgjigjem. I bëj vetë vlerësimet dhe besoj se jemi objektivë. Italisë nuk i mungojnë kualitetet, kemi lojtarë të fortë siç është Calafiori”-deklaroi Luciano Spalletti.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...