Abissnet Superiore

Vllanzia, Ardit Krymi rinovon kontratën

Ardit Krymi është futbollisti i radhës tek Vllaznia, i cili ka rinovuar kontratën e tij me klubin shkodran. Sipas marrëveshjes së firmosur mesfushori do të vazhdojë të mbrojë ngjyrat kuqeblu edhe për një tjetër sezon. Kontrata aktuale e 21-vjecarit skadonte në maj të 2019. Krymi bëhet lojtari i tetë i cili rinovon marrëveshjen e tij me ekipin e Vllaznisë, ndërsa më herët ishin Kalaja, Tafili, Marku, Gocaj, Pjeshka dhe Gurishta ata që vendosën të qëndronin në “Loro Boriçi”.

Ardit Krymi është një futbollist i dalë nga akademia e Vllaznisë dhe marrëveshja është realizuar pikërisht në kuadër të interesimit që kanë drejtuesit e skuadrës për lojtarët e dalë nga akademia, të cilët krahas provomit, konsiderohen dhe si pjesë shumë e rëndësishme e klubit për projektet e së ardhmes. Duke qëndruar tek akademia e kuqebluve, tek ekipet zinxhir, Luan Zmijani është përzgjedhur si numri një i stolit të Vllaznis U-19.

Zmijani është rikthyer në këtë detyre pas 3 vitesh dhe si ndihmës i tij do të jetë Gjon Kola. Dyshja ka nisur menjëherë punën me ekipin. Në fjalën e tij tekniku u shpreh entuziast si dhe premtoi se do të japë më të mirën e tij për të cuar sa më shumë elementë cilësorë tek ekipi i parë.

“Është kënaqësi e madhe të punosh me U-19. Jemi gjithmon në funksion të ekipit të parë për të dërguar sa më shumë lojtarë për të forcuar skuadrën e madhe. Garantoj se do të punoj shumë për të dhënë më të mirën.”

Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency