Kategoria Superiore

Vllaznia 3 fitore në 3 ndeshje, në Shkodër nis të qarkullojë fjala titull!

Në Shkodër kujtimet e titullit të fundit janë të largëta dhe uljet e ngritjet e viteve të fundit e problemet në administrim prej kohësh kishin ngritur një mur mes skuadrës dhe tifozerisë, në qytetin ku lindi futbolli. Por thellë në zemër, të çdo shkodrani, Vllaznia është gjithmonë e pranishme dhe mjafton një fillim kampionati si ky i sivjetshmi, që skenat e fund takimit me Tiranën, në një stadium të boshatisur për shkak të pandemisë, të të se sa shumë ka nevojë jo vetëm futbolli shqiptar, por dhe qyteti i shkodrës për ngjyrat kuqeblu.

3 fitore në 3 ndeshje nuk është se sollën titullin në “Loro Borici” dhe pse një diferencë me ndjekësit është krijuar në vetëm 3 javë, por bindja dhe mes tifozerisë që Vllaznia është e pranishme për objektiva të rëndësishëm dhe puna e mirë që po kryen stafi teknik, të bëjnë të mendosh se në Shkodër ka nisur më në fund të punohet për të rikthyer Vllazninë aty ku i takon. Pavarësisht ndryshimeve të futbollit modern, historia nuk mund të shuhet asnjëherë, sidomos në klube që fitoren e kanë në traditë, e sidomos në klube, që nuk përfaqësojnë vetëm një emblemë, por një qytet dhe një traditë të këtij sporti në këtë vend. Ndaj në mos këtë vit, nëse vazhdohet në këtë mënyrë, skena me Vllazninë kampione, me një qytet të pushtuar nga ngjyrat kuqeblu me siguri do të shohim sërish, sepse Vllaznia është zemra e Shkodrës, dhe jo vetëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency