Kategoria Superiore

Vllaznia dhe dilemat e titullit!

Në një maratonë prej 36 ndeshjesh, është shumë e vështirë që një skuadër të mos ketë asnjë moment negativ dhe gjithçka të nisë e të përfundojë si një përrallë, por në realitet një edicion i gjatë bart me vete entuziazmin dhe zhgënjimin. Vllaznia është përfshirë nga një mini-krizë, në 5 ndeshjet e fundit vetëm 1 fitore me Apoloninë dhe 3 barazime e 1 humbje.

Kundër Skënderbeut, skuadër së cilës kuqeblutë i patën  shënuar 5 gola në fazën e dytë, nuk funksionoi mekanizmi i ndërtuar nga Brdaric. Për momentin vetëm kaq mund të bëjmë tha trajner gjerman pas ndeshjes. Mungesat kanë ndikuar dukshëm, sepse grup i lojtarëve nuk ka qënë i pasur me alternativa, dhe mos prania e  Imamit, Markut, por edhe Adilit e Krymit më herët, kanë bërë që mënyra e lojës  të mos ishte ajo e 15 ndeshjeve të para të kampionatit.

Është një moment ku edhe finalizimi i rasteve nuk ka qenë aq efikas sa në të shkuarën. Hoxhaj u bë disa ndeshje që nuk po e gjen rrjetën, edhe Dilaver nuk po shënon me aksion, teksa edhe aktivizimi në formacion i Avdijajt nuk  solli ndonjë ndryshim për mirë.3 ndeshjet e ardhshme do të vendosin shumë në lidhje me ambicien e kuqebluve për t’u rikthyer tek titulli kampion. Vllaznia vijon të kryesojë Kategorinë Superiore me 4 pikë më shumë se Partizani, dhe nëse del me buzëqeshje nga ndeshjet kundër Tiranës, Teutës e Kukësit, atëherë ambicie mund të ushqehej nga optimizmi, por nëse ndodhe  kundërta atëherë, pikëpyetjet e mëdha do ta pushtonin ekipin e Thomas Brdaric.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency