Futboll

Vllaznia e femrave nuk zhgënjen në Champions League, feston edhe Hajvalia

Vajzat shkodrane triumfuan minimalisht 1-0 përballë sllovakeve të Myjava duke siguruar një bilete për në raundin “play off” në Champions League.

Sfida u zhvillua në fushë neutrale, në Petrovac, dhe golin e vetëm të sfidës e realizoi Jehona Shala në minutën e 44-të.

Kështu, Vllaznia përsërit “veten”, pasi sezonin e kaluar u eliminua në fazën finale të kualifikueseve përballë Juventusit, ndërsa tani skuadra shkodrane do të presë shortin (1 shtator) për të mësuar kundërshtarin e radhës.

Fitore arriti dhe Hajvalia. Kampionet e Kosovës shkatërruan 0-7 moldavet e Anenii Noi. Fortesa Berisha realizoi “poker” golash, teksa rrugën e rrjetës e gjetën edhe Fatlinda Ramaj, Feride Kastrati dhe Qëndresa Krasniqi.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency