Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“Vllaznia është emër i madh”, Tetova: Tani fokusi në kampionat!

Sërish Vllaznia, këtë herë në kampionat, ku Egnatia ka 8 pikë diferencë dhe me një fitore do të “blindonte” kreun e klasifikimit deri në fund të sezonit të rregullt.

Edlir Tetova gjithsesi e ka të qartë se pavarësisht barazimit të pak ditëve më parë në “Loro Boriçi” që eleminoi kuqeblutë nga Kupa, kjo ndeshje është një histori më vete.

“Janë dy kompeticione të ndryshme, më vjen mirë për kualifikimin në finalen e Kupës, por tashmë është radha e kampionatit. Është ndeshje tjetër për të ruajtur vendin e parë në kampionat, kemi forcat për t’ia arritur.

Lexo edhe:

Arrijmë për herë të dytë në finalen e Kupës dhe kemi pasur vazhdimësi, patëm ngërç kur mbetëm me 10 lojtarë, por pa rrezikuar seriozisht portën.

Vllaznia është një emër i madh dhe klubi nuk përfaqësohet nga individë, është një ndeshje e vështirë dhe kemi marrë masat për t’ia dalë me sukses”.

Lajmi i mirë që zbulon trajneri është se Ndreca që u zëvendësua për shkak dëmtimi është rikuperuar, teksa mungesa e vetme është ajo e Ahmetajt.

“Përveç Ahmetajt që është me kartonë, i gjithë grupi është i plotë dhe gati për ndeshje”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...