Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vllaznia europiane, SuperSport sjell emocionet nga Irlanda e Veriut

Vllaznia do të ndeshet në turin e parë të Conference League kundër Linfield-it (Irlanda e Veriut). Ky objektivi është kualifikimi. Shkodranët kanë ndryshuar fytyrë dhe të gjithë janë kureshtarë për të parë skuadrën e re të ndërtuar nga Migen Memelli.

Kuqeblutë janë një nga klubet me më shumë traditë në vend, që edhe në arenën ndërkombëtare kanë shumë eksperiencë. DigitAlb/SuperSport ka arritur marrëveshjen për të qenë bashkudhëtar me shkodranët në rrugëtimin e tyre europian.

Krahas sfidës së kthimit që do të luhet në Shkodër (20 korrik), në SuperSport do të vijë “live” dhe ekskluzivisht edhe takimi i parë. I datës 13 korrik në transfertën e “Windsor Park” të Belfastit (20:45).

Lexo edhe: 

Vllaznia dëshiron ta nisë me këmbën e mbarë këtë aventurë europiane, me synimin për të pasur një verë të gjatë në arenën ndërkombëtare. Krahas dy ndeshjeve të skuadrës më të vjetër në Shqipëri, SuperSport do të transmetojë gjithë sfidat shtëpiake të Ballkanit, Dritës, Gjilanit, Strugës, Shkëndijës dhe Shkupit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...