Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vllaznia gjen pasuesin e Sedloskit, zyrtarizimi pritet në orët e ardhshme

Pasi mbyllën bashkëpunimin me Goce Sedloskin, Vllaznia gjen trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm. I përzgjedhuri i drejtuesve të Vllaznisë është Migen Memelli i cili në orët e ardhshme do të takohet me përfaqësuesit e klubit kuqeblu për të vendosur “Pikat mbi I” dhe për të zyrtarizuar më pas edhe marrëveshjen.

Lexo edhe: 

Presidenti Alban Xhaferri do t’i besojë projektin e ri ish-teknikut të Skënderbeut teksa shkodranët synojnë sezonin e ardhshëm të rikthehen në nivel konkurrues, madje pse jo edhe për të fituar titullin kampion që prej disa sezonesh është shndërruar në një fiksim për shkodranët.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...