Kategoria Superiore

Vllaznia, java që ndryshoi sezonin në Shkodër

Një javë që mund të ndryshojë të gjithë sezonin. Dy fitoret e regjistruara në shtëpi përballë Lushnjës dhe Luftëtarit i dhanë qetësi dhe frymëmarrje Vllaznisë. 6 pikë të grumbulluara, aq sa skuadra kishte grumbulluar në total në 10 javët e mëparëshme të luajtura në kampionat. Një sinjal shprese se ekipi ka dalë nga kriza.Kur në mesin e nëntorit gjendja e stadiumit Loro Boriçi bëri të detyrueshme shtyrjen e ndeshjes me Lushnjën shumëkush rrudhi buzët, madje edhe në Shkodër. Por, drejtuesit e Vllaznisë nuk pranuan kurrësesi që një ndeshje kaq të rëndësishme përballë një rivali direkt ta luanin në fushë asnjëanëse, duke preferuar që sfida të shtyhej kur fusha të ishte sërish në kushtet optimale për një ndeshje futbolli.

Një zgjidhje e zgjuar, e favorizuar edhe nga rastësia e kalendarit. Të mërkurën kuqeblutë luajtën dhe fituan përballë Lushnjës, ndërsa vetëm katër ditë më pas pritën sërish në shtëpi Luftëtarin. Dy fitore identike, me rezultatin 2-1 dhe në të dyja ndeshjet protagonist absolut Gilman Lika që me shiritin e kapitenit në krah, ka marrë rolin e liderit të skuadrës në fushë, duke shënuar edhe gola me peshë.

Ndeshjet e fituara në harkun e pesë ditëve kanë ndryshuar humorin në Shkodër, por mbi të gjitha pozitat në renditje me skuadrën e Gjokës që tashmë është përballë një tjetër detyre të vështirë. Domosdoshmëria për të vijuar serinë pozitive, për t’iu larguar edhe më tepër luftës për mbijetesë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency