Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vllaznia largon Josën, drejtimin e kuqebluve e merr dyshja Miloti-Sinani

Humbja me Laçin ka rezultuar ndeshja e fundit për Mirel Josën. Trajneri kryeqytetas është shkarkuar nga detyra, për shkak të rezultateve të dobëta. Kujtojmë që Vllaznia nuk fiton në Superiore nga 12 shkurti (fitoi me Tiranën), pra duke regjistruar një seri prej pesë ndeshjes pa marrë tri pikë (tri barazime dhe dy humbje). Sikurse thuhet në njoftimin e klubit shkodran, drejtimin e kuqebluve e marrin ndihmësit e Josës, Auron Miloti dhe Vioresin Sinani.

Lexo edhe:

Njoftimi i Vllanisë

“Klubi i Futbollit Vllaznia njofton se ka ndërprerë me mirëkuptim bashkëpunimin me trajnerin Mirel Josa. Falënderojmë trajnerin Josa për kontributin e dhënë në drejtimin e ekipit duke i uruar suksese në angazhimet e ardhshme!

Ekipi do vijojë punën nën drejtimin e trajnerëve Auron Miloti dhe Vioresin Sinani.”

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...