Kategoria Superiore

Vllaznia me mungesa në Lushnjë, shpresë për Kalajën

Nga situatat e krijuara rreth ekipit, te problemet brenda fushës. Për sfidën e radhës në kampionat, ku Vllazninë e pret transferta delikate në Lushnjë, shqetësimi kryesor lidhet me mungesat e titullarëve. Mesfushorët Ardit Krymi dhe Eraldo Çinari janë të pezulluar, pasi kanë plotësuar numrin e katër kartonëve të verdhë. Në rastin e Krymit ndikoi dëshira e madhe për të treguar kualitetin, që rrezikoi ti kthehej në “bumerang”, duke rrezikuar kartonin e dytë të verdhë dhe shkaktimin e një 11-metërshi, aq sa trajneri Gjoka e thirri për ti tërhequr vëmendjen.

Edhe në rastin e Çinarit mungesa është mjaft e rëndësishme, sepse bëhet fjalë për një prej elementëve më të rëndësishëm të skuadrës në fazën ofensive.

Mungesave të dy mesfushorëve u shtohen edhe dyshimet rreth gjendjes së Arlind Kalajës. Sulmuesi u largua nga fusha me barelë, megjithatë stafi mjekësor është optimist. Shqetësimi që 22-vjeçari ndjen poshtë gjurit nuk është shumë serioz dhe gjendja e lojtarit do të monitorohet përgjatë gjithë javës, me shpresën se ai mund të jetë në fushë.

Mungesat janë kthyer në një problem madhor për Vllazninë, pasi në ndeshjen e humbur me Skënderbëun të gatshëm nuk ishin Orelesi i skualifikuar e Gocaj i dëmtuar, ndërsa Erion Vucaj u aktivizua nga stoli, pas gjendjes jo të mirë fizike prej një viroze gripale.

Pas dy humbjeve radhazi në shtëpi ku ka pësuar 7 gola, transferta në Lushnjë mund të cilësohet si një prej sfidave më të rëndësishme të Vllaznisë në këtë sezon. Një tjetër rezultat që nuk do të ishte fitore do ta thellonte krizën në Shkodër, me mbijetesën mes më të mirëve që do të komplikohej.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency