Kategoria Superiore

Vllaznia ndaj Luftëtarit synon me çdo kusht kthesën!

Vetëm 1 fitore në kampionat në këtë vit kalendarik është pak për Vllazninë. Kuqeblutë vijnë nga 2 barazime dhe 2 humbje radhazi në Superiore, një ecuri që i ka dërguar në vendin e 8-të pozicion që nëse kampionati do të përfundonte sot do t’i dërgonte shkodranët në play-out me një prej skuadrave të Kategorisë së Parë. Kalendari është treguar bamirës këtë herë duke i vendosur si kundërshtar një ekip që vrapon por që përvojë nuk ka si Luftëtari. Vllaznia në këtë edicion ka hasur ne pengesë teknike e pse jo edhe psikologjike sa herë ka zbritur në “Loro Boriçi” aq sa fitoret në shtëpi janë vetëm 3, 1 ndaj Laçit që në takimin e parë të kampionatit, tjetra kundër Skënderbeut dhe 1 fitore përballë Flamurtarit, ndërsa humbjet në Shkodër janë plot 5. Shanset janë për t’u rikthyer tek suksesi dhe për të aneksuar periudhën negative, megjithatë kushdo që e ka nënvlerësuar Luftëtarin në këtë fazë të 3-të ka provuar zhgënjimin, dëshmia mund ta japin Kukësi e Teuta.

Gjirokastritët po mundohen ta respektojnë garën edhe pse nuk bëhët më fjalë për objektiva ekipor, por vetëm arritje personale të të rinjve që po luajnë për Luftëtarin, gjithsesi gjatë javës ka pasur problematika edhe me sjelljen e disa futbollistëve, si Gresild Lika që është një ndër më të talentuarit dhe Hyseni, fenomene që në një skuadër pa përvojë shfaqen shpesh. Gjithsesi Nikolin Çoçlli dhe luftëtarët e tij të vegjël nuk kanë se çfarë humbasin në Shkodër dhe presionin ja kanë lënë në derë Vllaznisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency