Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Vllaznia në çerekfinalen e Kupës, shkodranët eliminojnë Bylisin dhe sfidojnë skuadrën kryeqytetase

Vllaznia
Vllaznia

Vllaznia ia del të kualifikohet për në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Shkodranët nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 në stadiumin Loro Boriçi, megjithatë të besuarit e trajnerit Mirel Josa kishin në “xhep” edhe rezultatin e sfidës së parë që kishte përfunduar në favorin e tyre 2-0.

Sa i përket sfidës, vendasit pësuan të parët golin teksa Kaçori në minutën e 74-të kaloi në avantazh ballshiotët. Gjithsesi, tre minuta më pas ishte sërish Kaçori që u bë protagonist këtë herë për keq duke qenë se u ndëshkua me karton të kuq duke lënë të tijtë në disavantazh numerik.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...