Kategoria Superiore

Vllaznia-Partizani, kryesuesit sfidojnë kampionët!

Vllaznia në krye të renditjes me pikë të barabarta me Bylisin, Teutën e Skënderbeun, Partizani me petkun e skuadrës kampione në fuqi, më në fund kjo sfidë ka rifituar shkëlqimin e viteve të shkuara. 25 tituj kampion do të zbresin në “Loro Boriçi”, kuqeblutë në kërkim të vazhdimësisë, ndërsa demat kërkojnë t’i rikthehen fitoreve për të qëndruar sa më pranë kreut.

Shkodranët vijnë pas fitores ndaj Kukësit dhe trajneri Jonuz nuk do të kryejë ndryshime të shumta duke rreshtuar sërish tre mbrojtës Gurishtën, Shehin e Malotën, ndërkohë që Shtubina do të jetë në mbështetje të Likës në repartin e avancuar. Në krahun tjetër të kuqtë do të jenë pa Romeron i cili u ndëshkua me karton të kuq në takimin ndaj Teutës, Jasir Asani është rikuperuar dhe është i gatshëm për këtë duel.

Ekziston mudësia që Esat Mala ashtu si kundër durrsakëve të vendoset sërish në të djathtë të mbrojtjes, megjithatë në këtë pikë tekniku italian ende nuk ka vendosur, teksa në majën e sulmit do të jetë Solomon. Në 7 javët e para të kampionatit, Partizani është skuadra që ka marrë më shumë pikë në ndeshjet ku është konsideruar udhëtuese, përfshi edhe derbin, gjithsesi nuk ka qënë fillimi më i mirë i mundshëm për kampionët që do të kërkojnë fitoren e 4-ët në 5 duelet e fundit të drejtpërdrejta kundër Vllaznisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency