Abissnet Superiore

Vllaznia për rekord, 3 ndeshje radhazi pa pësuar gol

Barazimi pa gola në Gjirokastër sjell një ecuri rekord për Vllazninë këtë sezon, pasi për herë të parë kuqeblutë e çojnë në 3 numrin e ndeshjeve pa pësuar gol. Skuadra e cila kishte përfunduar në bankën e të akuzuarve pas 7 golave të pësuar në dy ndeshjet e para të këtij viti, ka reaguar në mënyrë perfekte duke përmirësuar pikërisht repartin e prapavijës, ku në harkun e 270 minutave nuk ka pësuar. Për herë të fundit Alen Sherri e ka nxjerrë topin nga rrjeta në minutën e 88 në sfidën e 4 shkurtit ndaj Skënderbeut, kur James Adeniy shënonte golin e fundit të takimit. Më pas kanë ardhur dy fitore radhazi me të njëjtin rezultat 2-0 ndaj Lushnjës dhe Teutës, ndërsa këtë fundjavë kuqeblutë u ndalën në barazim pa gola. Përveç portës së paprekur, Vllaznia kishte kohë që nuk arrinte në 3 ndeshje radhazi pa humbje, ekzaktësisht edicionin e kaluar kur nga 4 marsi i vitit 2017 deri më 19 mars regjistronte dy barazime pa gola pikërisht në Gjirokastër dhe ndaj Teutës në shtëpi, ndërsa në mes të tyre ishte fitorja minimale me Laçin 1-0. Ndërsa dy fitore radhazi dhe një barazim, e njëjta ecuri si tani nuk regjistrohej që nga fundi i vitit 2016, ku Vllaznia fitonte ndaj Flamurtarit në Vlorë 0-1 dhe ndaj Korabit 3-0 për tu ndalur në barazimin pa gola ndaj Skënderbeut në shtëpi. Këto rezultate kanë rikthyer entuziazmin në Shkodër duke lënë pas periudhën e errët kur Vllaznia kishte mbi kokë presionin e mbjetesës.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency