Kategoria Superiore

Vllaznia pranë ndryshimit historik, nesër ankandi

Data 11 maj mund të jetë një nga më të rëndësishmet në historinë e Vllaznisë. Klubi më i vjetër në Shqipëri, i themeluar që nga viti 1919, për herë të parë do të kalojw nga shteti tek privati. Ajo që prej vitesh kërkohet në futbollin shqiptar, privatizimi i klubeve, duket se Vllaznia po e kthen më në fund në realitet, pas problemeve që ka hasur nën administrimin e bashkisë, ku madje përfundoi aq keq sa ra një kategori më poshtë.

Ankandi do të jetë i hapur dhe aktualisht kandidatët janë 3: sponsori aktual Alban Xhaferri, i cili këtë sezon i ka qëndruar shumë pranë ekipit dhe ka qenë një ndër protagonistët në ecurinë pozitive të kuqebluve që janë ende ën garë për titull; tjetri është Valter Fushaj, shumë i njohur në ambientin sportiv, si ish-president i Vllaznisë, post që e mori në vitin 2006, teksa ishte pikërisht ai në krye të klubit  në 2008-ën kur kuqeblutë morën trofeun e fundit, atë të Kupës së Shqipërisë; kandidati tjetër nuk është shumë i njohur në ambientin sportive, quhet  Almiro Gurakuqi dhe është një stomatolog me reputacion, teksa përflitet se ka në krah një grup binzesmenësh të gatshëm që ta mbështesin në këtë iniciativë.

Procesi që do të ndiqet në këtë tender është i thjeshtë: ai, që ofron më shumë, do të jetë pronari i ri i klubit Vllaznia. Xhaferri është pak më i avantazhuar për shkak edhe të investimeve që ka kryer këtë sezon, një ndikim mund të ketë edhe marrëdhënia e mirë me kryebashkiaken Ademi. Fushaj ka më shumë përvojë se dy kandidatët e tjerë, ndërsa Gurakuqi është i udhëhequr nga entuziazmi. Mund të ketë edhe ndonjë kandaidat i sekondave të fundit.

Kjo është e vetmja rrugë drejt shkëputjes nga e shkuara dhe nisjes së një rrugë të re që të paktën në letër duhet të sigurojë një të ardhme të ndritur për Vllazninë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency